خب این خبر کمی قدیمی و بیات شده اما دیدم همه به فرعیات آن پرداخته‌اند و هیچکس به خودش زحمت یک محاسبه‌ی ساده ریاضی را نداده، این بود که خودم چندتا ضرب و تقسیم انجام دادم و به یک نتایجی رسیدم: 

اگر جمعیت هر خانواده‌ی ایرانی را به طور میانگین ۴ نفر در نظر بگیریم آنگاه دست کم ۱۵‌میلیون خانواده خواهیم داشت و در صورتیکه قرار باشد به هر خانواده هزار متر زمین برسد میکند ۱۵ میلیارد متر مربع یا به عبارتی ۱۵ میلیون کیلومتر مربع. از طرفی همه میدانیم که مساحت ایران ۱۶۴۸۱۹۵ کیلومتر مربع است و اگر رییس جمهور محترم کوهها و دریاها و بیابانها را هم برای احداث باغ و ویلا بین هموطنان تقسیم کنند یک ۱۳ میلیونی کیلومتر مربع کم می‌آورند. این است که من به نوبه‌ی خودم هزار متر اهدایی خود و خانواده‌ام را می‌بخشم تا به سهم خود نقش کوچکی در کم شدن بار دولت خدمتگزار و رییس‌جمهور عزیز ایفا کرده باشم. 

............................................................................................................................... 

............................................................................................................................... 

روایت اول، تیریپ معلم زرنگ: بله من میدانستم که هر کیلومتر مربع هزار متر مربع نیست بلکه یک میلیون متر مربع است، فقط میخواستم شما را امتحان کنم... 

روایت دوم، روایت بالاترینی: درست است که محاسبات انجام شده اشتباه بوده اما مهم اصل ماجراست که مردم با پایه‌های این حکومت مخالفند و از هر فرصتی برای ابراز مخالفت خود استفاده میکنند، شاهد این مدعا شونصد و پنجاه نفری‌ست که به این پست لایک دادند. 

روایت سوم، مجری بیست و سی: یکی از ماموران نفوذی وزارت اطلاعات مجازی با قرار دادن یک سری محاسبات اشتباه در وبلاگ خود تعداد زیادی از کاربران اینترنتی خودفروخته را سر کار گذاشت، در بین این کاربران عده‌ی زیادی مهندس خارج نشین دیده میشوند که خود را نخبه‌ی ریاضی میدانند اما متوجه این گاف بزرگ محاسباتی نشدند. 

روایت چهارم، اصل ماجرا: آقا من اشتباه کردم اعتراف میکنم که سواد ریاضی ندارم و بیخودی به رییس جمهور دکترمان که مهندس میباشند گیر دادم و برای جبران این اشتباه هنوز هم حاضرم سهمیه‌ی هزار متر زمینم را ببخشم به یک موسسه‌ی خیریه تا سازمانی احداث کند که در آن به صورت رایگان ضرب و تقسیم آموزش داده شود.